شرایط استفاده و حریم خصوصی

حریم خصوصی شما برای تیم گمانه بسیار مهم است. ما تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت اطلاعات این سایت و اطلاعات شما که حین استفاده از این وب‌سایت،‌ به اشتراک گذاشته می‌شود و از طریق سرویس‌های بررسی آمار بازدید جمع آوری می‌شوند را انجام می‌دهیم. حفظ حریم خصوصی کاربران برای ما بسیار مهم بوده و همواره در این راستا تلاش می‌کنیم.

ادامه استفاده شما از وب‌سایت گمانه به معنای موافقت شما با موارد ذکر شده خواهد بود.

با توجه به اینکه وب‌سایت جدید گمانه در حال توسعه است، شرایط استفاده از آن ممکن است تغییر پیدا کند و موارد جدیدی به آن اضافه شود. در این صورت، این صفحه به‌روز خواهد شد.

تداوم استفاده شما به معنای موافقت‌تان با آخرین نسخه شرایط استفاده و حریم خصوصی گمانه است.

تمام اطلاعات و محتوای موجود در این سایت، به نشانی اینترنتی https://gomaneh.net، در سرورهای امن و خارج از ایران نگهداری می‌شوند. تیم گمانه هیچ مسئولیتی در قبال سایر وب‌سایت‌ها و وب‌سایت‌های مشابه با همین نام را بر عهده ندارد. مسئولیت استفاده از وب‌سایت‌های اشاره شده در منابع و ارجاعات مطالب موجود در این سایت، بر عهده خود کاربر است. گمانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال امنیت اطلاعات و حریم خصوصی، همچنین مشکلات امنیتی احتمالی در سایر وب‌سایت‌ها را برعهده ندارد.

 

گوگل آنالیتیکس

تیم گمانه همانند بسیاری دیگر از وب‌سایت‌ها، برای پیشرفت تجربه کاربری، عملکرد بستر اجرایی و دیگر آمارها از سرویس گوگل آنالیتیکس استفاده می‌کند. برخی از این آمار مورد استفاده، ابزار و امکانات کاربر از جمله نسخه مرورگر، سیستم‌عامل، دستگاه مورد استفاده (دسکتاپ، گوشی، تبلت)، زبان، مدت زمان استفاده از وب‌سایت، کاربران یکتا و کاربران جدید و غیره هستند. اطلاعات به دست آمده از گوگل آنالیتیکس تنها به منظور تحلیل آماری و بررسی تجربه کاربری مراجعه کنندگان وب‌سایت استفاده می‌شود. اطلاعات به دست آمده با هیچ منبع دیگری که فرد را قابل شناسایی کند تطبیق داده نمی‌شوند. گوگل آنالیتیکس با قرار دادن یک کوکی دائمی بر روی مرورگر اینترنت، شما را به عنوان یک کاربر یکتا در بازدیدهای بعدی شناسایی ‌می‌کند. اما این کوکی نمی‌تواند توسط هیچ‌کس به جز گوگل مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعات به دست آمده نمی‌تواند برای سرویس‌سامانه‌ها و خدمات دیگر، روی سایر دامنه‌ها مشابه‌سازی یا استفاده شود.

توانایی گوگل برای استفاده و به هم‌رسانی اطلاعات گردآوری‌شده توسط گوگل آنالیتیکس به شرایط استفاده از این سامانه و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی گوگل محدود می‌شود. شما می‌توانید با خاموش کردن کوکی‌ها در بخش تنظیمات مرورگرتان این مساله را کنترل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید اطلاعات ارائه شده توسط خود شرکت گوگل در این‌مورد را مطالعه کنید. [اینجا]

امنیت انتقال داده‌ها

برای محافظت از اطلاعات منتقل شده در هنگام استفاده از وب‌سایت گمانه تمام ارتباطات شما با سرورها و استفاده از وب‌سایت گمانه طبق پروتکل امنیتی HSTS اداره می‌شود. به این معناست که اتصال مرورگرها یا دیگر عامل‌های کاربری به سرورهای گمانه فقط از طریق HTTPS «پروتکل امن برای انتقال اطلاعات» امکان‌پذیر خواهد بود.

به زبان ساده، وقتی از وب‌سایت گمانه استفاده می‌کنید و صفحات مطالب مخلتف را مرور می‌کنید، فعالیت‌های شما رمزگزاری شده و سرویس دهنده اینترنت یا هرعامل رصد اینترنت دیگری قادر به شنود فعالیت‌ها و استفاده شما از وب‌سایت گمانه نیست.